Wyróżnienie w Ogólnopolskim VI Festiwalu tańca online

pt. „W krainie bajkowych tańców”

  

W kwietniu 2021r.  nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Dubinach wzięły udział w Ogólnopolskim VI Festiwalu tańca online pt. „W krainie bajkowych tańców” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, którego organizatorem od kilku lat jest Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce, gdzie zdobyły wyróżnienie. 

 

Wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że motywem przewodnim naszego występu będzie tematyka związana z morzem i piratami. Każdy uczestnik naszego tańca miał za zadanie przynieść z domu lub przygotować wspólnie z rodzicami strój nawiązujący do żeglugi na morzu. Korzystaliśmy również ze strojów, które znajdowały się w przedszkolu. Dzieci bardzo ochoczo uczestniczyły w nauce tańca i przygotowaniu dekoracji. Wykazywały duże zainteresowanie zabawami ruchowymi i muzyką. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani konkursem i przygotowaniem występu. Staraliśmy się w miarę naszych możliwości ćwiczyć jak najczęściej, alby nasz finałowy taniec wypad jak najlepiej. Dzieci uczyły się współpracy w zespole i wzajemnej pomocy kolegom podczas przebierania się w stroje do tańca. Musieliśmy wykazać się kreatywnością i różnymi pomysłami. Wspólnie z dziećmi udekorowaliśmy salę - powiesiliśmy niebieską bibułę na meblach, aby uzyskać efekt ruszających się fal. Z pojemników na klocki zrobiliśmy statki dodając na szczycie, powiewające białe żagle. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że zostaliśmy docenieni.

Autor: Henryka Blicharz - nauczycielka w oddziale przedszkolnym w SP w Dubinach

 

Fot. Przygotowania do konkursu

taniec

taniec1