W dniu 20 maja w Gminie Hajnówka w miejscowości Lipiny odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze. Udział wzięło aż 5 drużyn, w tym po raz pierwszy drużyna  kobieca. Pogoda i frekwencja dopisała. Konkurencje przeprowadziła  Komisja z Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce. Po podsumowaniu wyników Ćwiczeń bojowych oraz Sztafety pożarniczej   klasyfikacja generalna przedstawiła się następująco:

1 miejsce OSP Mochnate  z wynikiem łącznym  101,57pkt

2 miejsce OSP Nowokornino  z wynikiem łącznym 102,27

3 miejsce OSP Orzeszkowo z wynikiem łącznym 107,38pkt

4 miejsce OSP Dubicze Osoczne z wynikiem łącznym  112,72pkt

5 miejsce OSP Drużyna Kobieca  z wynikiem łącznym  137,71pkt

Wszystkim drużynom gratulujemy.

Oprócz emocji sportowych na wszystkich zebranych czekała grochówka strażacka, smalczyk, ognisko z kiełbaskami i bigos. Dzieci miały zapewnione różne atrakcje. W trakcie zawodów został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Życie Strażaka”, na który wpłynęło aż 76 prac w różnych kategoriach wiekowych. Nagrody wręczyli pod czujnym okiem Przewodniczącej jury - Pani Dyrektor GCK Janina Kaliszuk, Dyrektor SP w Dubinach Alina Ginszt oraz Komendant Powiatowy PSP w Hajnówce st. bryg. Piotr Koszczuk.  Podczas zawodów wystawiono stoiska, które wsparły rehabilitację Prezesa OSP Olchówka, walczącemu o powrót do zdrowia po wypadku.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli organizację zawodów Sportowo-Pożarniczych. Poniżej lista.

 1. GMINA HAJNÓWKA
 2. STAROSTWO POWIATOWE W HAJNÓWCE
 3. PSS SPOŁEM HAJNÓWKA
 4. PODOLSZYŃSCY S.C. PIEKARNIA
 5. GMINNE CENTRUM KULTURY W DUBINACH
 6. GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ HAJNÓWKA
 7. KATARZYNA JAKUBOWSKA- RADNA GMINY HAJNÓWKA
 8. WIKTOR GRYGORUK- RADNY GMINY HAJNÓWKA
 9. ŁUKASZ TRESZCZOTKO -RADNY GMINY HAJNÓWKA
 10. MIKOŁAJ GOLONKO RADNY GMINY HAJNÓWKA
 11. MICHAŁ JANOWSKI- RADNY GMINY HAJNÓWKA
 12. OLIMPIA BOŁTROMIUK- SOŁTYS WSI LIPINY
 13. WALENTYNA BIRYŁKO- RADNA GMINY HAJNÓWKA
 14. ALINA WORONIECKA- RADNA GMINY HAJNÓWKA
 15. MONIKA SKIEPKO- RADNA GMINY HAJNÓWKA
 16. MARIUSZ SOKÓŁ- RADNY GMINY HAJNÓWKA
 17. ANATOL SKIEPKO- RADNY GMINY HAJNÓWKA
 18. INNE OSOBY, KTÓRE CHCIAŁY POZOSTAĆ ANONIMOWE