WARTO SIĘ UCZYĆ !

17 września, uczniowie klasy V, w nagrodę za uzyskanie najwyższej średniej ocen w roku szkolnym 2018/2019, wzięli udział w wycieczce do Chatki Baby Jagi w Orzeszkowie zorganizowanej przez panią Wójt Gminy Hajnówka - Lucynę Smoktunowicz. Podczas wizyty w chatce Baby Jagi uczniowie mieli okazję posmakować pysznych pierniczków, ugotować zupę dla Baby Jagi oraz sprawdzić, czy jej łóżko jest wygodne. Dla najodważniejszych przygotowano Wagę Prawdy, która sprawdza, kto nadaje się do pieca, oraz podziemne Lochy Jasia z kratami. Można też było przekonać się, jak to jest w piecu Baby Jagi.

Po odwiedzinach w domku uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Tropem Baby Jagi”, czym zasłużyli na honorowy dyplom TROPICIELA BABY JAGI. Na pamiątkę wszyscy dostali magiczne kamienie i instrukcję do tego, aby spełniły się wszystkie życzenia. Wizytę zakończyła wspólna zabawa przy ognisku.

Dziękujemy p. Lucynie Smoktunowicz - Wójt Gminy Hajnówka za organizację wycieczki w tak urokliwym miejscu i wspólnie spędzony czas.     

Klasa V z wychowawcą